Ta spletna stran hrani piškotke, da bi vam zagotovili boljšo uporabniško izkušnjo in popolno funkcionalnost te strani.

Analitične piškotke uporabljamo s storitvijo Google Analytics, samo z vašo privolitvijo. Sprejemam Zavrnitev Več informacij
Arhiv predavanj

Primeri iz prakse: Zdrav aktivni imenik pomeni zdrav oblak in katere novosti prinaša Microsoft Windows strežnik 2012

Kje je meja med varnostjo in zdravjem aktivnega imenika. Aktivni imenik postane z leti nasičen z mnogimi objekti, ki niso potrebni in povzročajo slabe odzivne čase in nemalo nevšečnosti v omrežju. V predavanju si bomo ogledali metode in postopke,kako se obraniti zlorab in kako vzdrževati aktivni imenik, kako optimizirati objekte, kako vzdrževati aktivni imenik v offline načinu, ugotovili katere datoteke sestavljajo aktivni imenik, kako čistimo metadata podatke. Ne bomo pozabili tudi na vse možne načine obnove objektov in kontejnerjev, kako se konfigurirali recycle bin. Ne nazadnje si bomo pogledali še orodja za analizo sinhronizacije aktivnega imenika med domenskimi strežniki in kako ukrepamo pri opozorilih in napakah. Ne bomo pozabili tudi na FSMO vloge, določiti njihovo pomembnost ter kako jih restavrirati v primeru odpovedi. Uporabljani bomo orodja ADSIedit, NTDsutil,Netdiag, Netmon, Replmon,NLtest …

Robert Bergles

FMC D.O.O.

Robert Bergles univ.dipl.inž.rač MCSA,MCSE, MCITP EA, MCT MCTS "SCVMM,SCCM,SCOM 2007,.." MCSA 2012 Po končanem univerzitetnem študiju na fakulteti za računalništvo in informatiko v Ljubljani je svojo karierno pot začel kot predavatelj Microsoftovih sistemskih tečajev in kot svetovalec pri uvajanju Microsoftove strežniške infrastrukture za mala in srednja podjetja. Svoje izkušnje uspešno nadgrajuje v podjetju Fmc kot sistemski integrator in svetovalec za strežniško infrastrukturo v javni upravi. Trenutno največ časa posveča strežniškim sistemom is skupine System center (SCCM, SCOM,SCVMM,..) in načrtovanju Enterprise virtualiziranih sistemov. Poleg rednega dela na projektih redno sodeluje kot predavatelj na lokalnih dogodkih ter občasno sodeluje kot avtor člankov v časniku Finance, na temo varnosti informacijskih sistemov.